הטיפול בתסמונת קדם וסתי (PMS) ברפואה הטבעית

הרפואה הטבעית, הנתורופתיה, מאמינה שכמו שאין דיאטה אחת המתאימה להרבה נשים, אין גם תרופה אחת מתאימה להרבה נשים. היא עובדת הכי קורבה לטבע, ומטרתה היא לעורר את הריפוי של הגוף ולשמור על הבריאות לטווח ארוך.


אז מה זה רפואה טבעית - נתורופתיה - סקירה קצרה

ככלל, כל אישה שונה מהשנייה, כל אחת שונה עם המיוחדות שלה, נשים חזקות יותר, חלשות יותר, עדינות יותר או עדינות פחות. נתורופתיה לוקחת בחשבון את כל הפרמטרים המיוחדים של כל אחת בנפרד. ההסתכלות היא פרטנית ולא של הכלל, ועובדת ברבדים עמוקים לפי התסמינים, האישיות, המצב הרגשי, המצב הפיזיולוגי והנפשי עוד.


הנטורופתית עובדת באמפתיה כלפי המטופלת, הכי קרוב לרגשותיה וצרכיה הבריאותיים.

תפקיד המטפל הוא להקשיב ולהיות קשוב, להפוך את הטיפול לא רק לטיפול בריאותי אלא גם לחוויה חיוביות, ולבנות המשך טיפולים המתאימים לאישה שמולו, המותאמים אישי ולא לכלל.


הנתורופתיה עובדת הכי קרוב לטבע ולה כלים משמעותיים לריפוי, ומטרתה לעיר ולהעצים את הריפוי הטבעי של הגוף, שלרוב הוא רדום עמוק אי שם, ולשמור על הבריאות לטווח ארוך, בעזרת טיפולים טבעיים, לא פולשניים וללא סיכונים מיותרים.אז מהם הטיפולים ברפואה טבעית לטיפול ב-PMS?


1. ראשית, תזונה:

בין היתרונות לתזונה במצבי PMS:

1. להקטין את הכאב,

2. להוריד דלקת,

3. להגביר את האנרגיות,

4. להפחית את הנפיחות,

5. להעניק שינה טובה יותר.


במחקרים מסוימים נמצא כי ויטמין B6 מועיל במיוחד ב- PMS. ויטמיני B עובדים יחד כצוות ולכן, מחסור באחד עשוי להצביע על מחסור באחר. סטרס ומתח נפשי, חרדה ודיכאון עשויות להצביע על מחסור בוויטמיני B. לכן חשוב ביותר להוסיף מזונות עשירים בהם או כתוסף.


היתרונות בלהוריד מזונות מסוימים, יתרום גם כן לחיוב:

החלב גורם לירידה בספיגת המינרל מגנזיום וכתוצא מכך, הוא מופרש בצורה מוגברת בשתן. מזונות עשירים במגנזיום (או כתוסף), ידועים כמסייעים בהפחתת תסמיני PMS כגון התכווצויות, דיכאון, עצבנות, שינויים במצב הרוח ואגירת נוזלים.


צמחי מרפא:

צמחי מרפא נמצאו מועילות לשיפור בתסמונת PMS. לצמחי מרפא הכוח לשנות מצבים, להזיז ולתמוך בתהליכים, לאזן את אברי הגוף, לשפר ולהקל, והכל נעשה בשקט עמוק בתוך הגוף. צמחי מרפא עובדים בהרמוניה מושלמת עם הגוף והנפש.


דוגמא אחת לצמחי מרפא לתסמונת קדם וסטי (גם ל-PMDD) הוא צמח ה- VITEX - שיח אברהם, הגדל בארץ.

שיח אברהם מגביר את פעילות הדופמין במוח. כתוצאה מכך, הוא מפחית את שחרור הפרולקטין בגוף.

יותר מדי נוכחות פרולקטין בגוף יכול לגרום להפרעות בווסת החודשית וכן למחסור ברמות האסטרוגן (אצל נשים) וטסטוסטרון (אצל גברים).

כמו כן, הצמח עשוי לעזור בהתמודדות עם ההתכווצויות וכאב, נפיחות ובמצב הרוח וכמו כן ברגישות יתר בשדיים.3. טיפולי מגע:

1. משפרים את זרימת הדם ועל ידי כך, יוצר אפקט מרגיע. ניתן למזער את תסמיני PMS באמצעות טכניקות עיסוי שונות המיטיבות למזער מספר


סימפטומים. יתר על כן, ניתן להפחית ביעילות תסמינים של חרדה, מתח, תשישות גופנית ובחילה ב- PMS באמצעות מספר מפגשים המטפלים גם בכאב ומרגיעים במצבים רבים, מאזנים את הגוף ואת הנפש. רוב טיפולי מגע הם בטוחים, אם נעשים ע"י מטפלים מוסמכים, כל אחד בתחומו.רפלקסולוגיה:


רפלקסולוגיה היא טכניקה לא פולשנית וטבעית תוך שימוש בלחץ עדין על אזורי הרפלקס בכפות הרגליים והידיים, המשחרר לחץ ומתח, משפר את זרימת הדם, מסייע באיזון הבריאות הגופנית, הנפשית והרגשית של כל אדם.


רפלקסולוגיה יכולה להקל על כמה תסמינים של כאב וחרדה הקשורים ל- PMS על ידי התמקדות בנקודות ה- רפלקס המשפיעות על המערכת האנדוקרינית, במיוחד על בלוטות מערכת הרבייה, ומעניקה תשומת לב מיוחדת למערכת הזו.


מכיוון שכל אישה שונה זו מזו ומגיבה בצורה אחרת לטיפול, ייתכן שיידרש פגישה אחת כדי שניתן יהיה להתחיל להרגיש את היתרונות של רפלקסולוגיה, או שיידרשו כמה פגישות בכדי להקל ולשפר את התסמינים.דיקור:

הרפואה הסינית קיימת אלפי שנים והיא מאמינה כי על ידי גירוי נקודות מסוימות בגוף הממוקמים על מערכת הנקראת מרידיאנים, ניתן לטפל בנושאים שונים הקשורים לבריאות הפיזי והנפשית של האדם, ולייצור אפקט מרגיע בגוף. ניתן למצוא נקודות שונות ברגליים ובזרועות, בגב, בבטן בין היתר.


הדיקור מטפל בחוסר איזון הורמונלי וכתוצאה מכך, ניתן להקל ולשפר משמעותי את הכאב, הלחצים והחרדות, מיגרנות, נפיחות בין היתר, ולהשפיע לחיוב על תסמיני PMS.טיפולים רגשיים נוספים


לרוב הם כוללים:

* פרחי באך,

* דמיון מודרך,

* טיפולים בעזרת מיינדפולנס(מודעות),

*הטיפול בעזרת NLP,

* יוגה ונשימה

* רייקי

ועוד0 צפיות0 תגובות

טלפון: 054-2190361

©2019 by SUSANA DVASH.