הקשר בין גיל המעבר ונגיף הקורונה

תקופת גיל המעבר אינה תקופה קלה (בלשון המועטה), במיוחד אם מתווסף פנדמיה סטייל קוביד-19, הקורונה, שעלולה להשפיע על החיים. אילו סיכונים צריך לקחת בחשבון?


נשים העוברות את גיל המעבר, יודעות שתקופה זו אינה גן של שושנים והיא משבשת את החיים. אך תהליך זה הוא תהליך טבעי המתרחש בגוף של כל אישה, כאשר השחלות מפסיקות לייצר הורמונים נשיים, אסטרוגן ופרוגסטרון.

לדברי גינקולוגים רבים, וירוס הקורונה לא צפוי להוות סיכון נוסף משמעותי לנשים בגיל המעבר כשלעצמן. יחד עם זאת, ירידה באסטרוגן והשפעותיו המגן בגוף, עלולה להגביר את התסמינים הקיימים או להביא לתסמינים חמורים יותר. ישנם כמה נתונים מחקריים המראים כי אסטרוגן עשוי להגן במקצת על נשים שנחשפות לנגיף הקורונה. לפיכך גיל המעבר עצמו יכול להשפיע על החסינות, שחלקן ניתן לשלוט וחלקן פחות.


באופן מתסכל, התסמינים הקיימים המופיעים, חדשים וישנים, יתגברו אצל נשים בגלל רמת הסטרס, המתחים והחרדות בהם הן שרויות בתקופת הקורונה, עקב אבדן מקום העבודה - פרנסה, מתח הולך וגובר בקן המשפחתי, עתיד לא ידוע, ולגרום ליתר גלי חום, יתר לבידו, יתר כאבי ראש ולעלייה במשקל באופן חד יותר, היכולה לנבוע מאכילה רגשית.


סטרס הוא כמעט בלתי נמנע בחיים המודרניים. יחד עם זאת, הכל מתחיל בניהול הלחצים, המתחים והחרדות. אך קל יותר לדבר משאר לעשות הלא כן?

מחקרים מראים כי נשים הסובלות מחרדה בינונית, מדווחות על גלי חום כמעט פי שלוש לעומת נשים ברמות חרדה תקינות.

חשוב לציין, שמתח הוא תגובה לאיום (נתפס או אמיתי) בעוד שחרדה, היא תגובה לסטרס.

המפתח לניהול סטרס, הוא לדעת לנהל אותו לפני שהוא יוצא מכלל שליטה.

0 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

טלפון: 054-2190361

©2019 by SUSANA DVASH.