מיינדפולנסמיינדפולנס הוא היכולת למקד ולשלוט על תשומת הלב שלנו בכל רגע נתון' לקבל אותה ללא שיפוט, לפעול באופן מודע כדי להגשים את המטרות וכדי להגיב לכל סיטואציה בצורה המועילה ביותר. אך שליטה זו דורשת תרגול.

כמה סיבות, למה כדאי לתרגל מיינדפולנס:

* כל אדם יכול לתרגל וליישם. תרגול מיינדפולנס מטפח תכונות אנושיות אוניברסליות ואינו דורש מאף אדם לשנות את אמונותיה.

* כל אדם יכול להפיק תועלת ממנו, זה קל ללמוד ולתרגל.

* זו דרך חיים. מיינדפולנס הוא יותר מסתם תרגול, הוא מכניס מודעות ואכפתיות על מה שאנחנו עושים וכתוצאה מכך, מוריד מתחים מיותרים. אפשר לומר כי הוא יכול להפוך את החיים לטובים יותר.


תשומת לב היא היכולת הבסיסית של האדם להיות בפוקוס עם עצמו לחלוטין, כאשר הוא מודע היכן הוא נמצא, ומה הוא עושה בכל רגע נתון מבלי להגיב יתר על המידה, או להציף את המתרחש סביב.

* מיינדפולנס מבוסס על ראיות מדעיות ולא רק על הסתכלות באמונה כלשהי. לא אחת, המדע הדגים את יתרונותיו החיוביים לבריאות ולאושר האדם.

* הוא מעורר חדשנות. התמודדות עם ההתרחשויות המורכבות הגוברת בעולם יחד עם החוסר הוודאות בתקופה שבה אנו חיים, תשומת הלב יכולה להוביל לתגובות יעילות, גמישות, בעלות נמוכה, לבעיות בלתי נראות לכאורה.

סוגים שונים של מיינדפולנס

* מדיטציה

* הפסקות קצרות בחיי היום יומי

* מיזוג תרגול מדיטציה עם פעילויות אחרות, כמו יוגה או ספורט.


היתרונות התרגול:

כשאנחנו מודעים למתרחש בנו וסבינו, אנו מפחיתים מתח, משפרים ביצועים, מקבלים תובנות ומודעות באמצעות התבוננות במוחנו, ובכך, אנו מגבירים את תשומת ליבנו לרווחתם של אחרים.

לגוף יש מקצבים פנימיים משלו, העוזרים לו להירגע אם ניתן לו את ההזדמנות לעשות כך. מדיטציה מאפשרת לנו לשחרר ולקחת פסק זמן בחיים, להשעות את השיפוטיות ואת הסקרנות הטבעית על פעולות הנפש, ולהתקרב לחוויות בחיינו בחום ובטוב לב - לעצמנו ולאחרים.


בתרגול במיינדפולנס, אנו בעצם מתרגלים את האמנות ליצור לעצמנו מרחב - מרחב לחשיבה, מרחב לנשום, מרחב בינינו לבין התגובות שלנו.מטרת המדיטציה אינה לשלוט במחשבותיך, אלא להפסיק לתת למחשבותיך לשלוט בך. בּוּדְהָאמדיטציה מתחילה ומסתיימת בגוף. זה כרוך בלקחת זמן, לשים לב איפה אנחנו ומה קורה אתנו, וזה מתחיל במודעות לגופנו. מדיטציה מרגיעה, מכיוון שלגוף יש מקצבים פנימיים משלו אם רק ניתן לו הזדמנות.

0 צפיות0 תגובות

טלפון: 054-2190361

©2019 by SUSANA DVASH.