סטרס והניסיון להרות


הגוף של האישה, הוא חכם, והוא יודע שבתקופה של מתח וחרדות, זו אינה תקופה טובה לשאת עובר. במחקרים שנערכו לאחרונה נמצאו קשר בין רמות הסטרס היומיומי אצל נשים לבין הורדת הסיכוי להרות.


הניסיון להרות יכול להיות מלחיץ, במיוחד כשחבריך נכנסות להריון ואת נשארת מאחור, אם כי גם את מנסה להרות. לעיתים, קרובי משפחה ילחשו לך באוזן שהם תוהים מדוע אינך מצליחה להיכנס להריון האם "משהו לא תקין אצלכם" וייתנו אלף טיפים בנושא, ואחד הטובים שבהם הוא לא להילחץ בניסיון להרות.


יש סיבות פיזיולוגיות רבות המונעות הריון, אך סטרס, מתח וחרדה אצל נשים רבות יכולים להיות סיבה מספיק חזקה ועמוקה כדי להקשות את התהליך הטבעי הזה.

אך יש עדיין כמה פתרונות בסיסיים ויעילים שניתן לעשות ועדיין להישאר שפויה.


1. חשוב להבין כי אינך יכולה פשוט לסגור את חרדתך בתוך קופסה ולשכוח ממנה וחשוב לדעת שהיא קיימת, ולהיות מודעת עליה. יש סיבה לגוף לפתח חרדה. אך במידה והחרדות עמוקות מדי ואינך מצליחה לעבוד עליהן לבדך, רצוי לדבר על כך עם הרופא שלך, כדי לקבל הערכה על מצבך.


2. זה נורמלי לחלוטין לרצות לדעת על הריון ולקרוא על התהליך באינטרנט אך זה יכול גם להעלות את רמת הלחץ והחרדה שלך, ולכן כדאי לשקול להגביל את הקריאה בו. קחי פסק זמן ממנו היצמדי למחשבותיך החיוביות.


3. אם ברצונך לקבל חוות דעת שנייה מרופא מומחה נוסף לגבי רצונך להיכנס להריון, ולגבי התהליך, זה רעיון טוב. למרות שהרפואה מציעה לעיתים את אותם הפתרונות, לכל רופא יש מבט המיוחד שלו. חוות דעת שנייה יכולה גם לתת לך פרספקטיבה אחרת, להבין ממבט נוסף את מצבך ואת רגשותייך, ואף לבצע בדיקות חדשות נוספות לפי המלצת הרופא.


4. אינך צריכה להרגיש בושה או אי נוחות עם ההרגשה שלהרות לוקח לך קצת יותר זמן ממה שאת חושבת או מהמצופה. תהיהי טובה לעצמך ולמחשבותייך. לא להיכנס להריון מיד או לפנות למרפאות לפוריות לא גורם לך להיות פחות אישה, להפך.


5. חשוב להבין את הסימנים שבין הביוץ לווסת החודשית, מה שנקרא "תקופת ההמתנה". יתכן שתרגישי מתוחה ואת עלולה להרגיש ולהבחין בהמון תחושות שבדרך כלל לא היית מבחינה בהן קודם לכן. תחושות אלו עשויות להיות תחושות של תקווה שאכן את בהריון או חוסר תחושות, שיגרמו לך להרגיש מיואשת. אבל יהיו אשר יהיו, עליך לנסות ולזהות את הרגשות הללו, להבין מאיזה מקום זה נובע כדי למגר את לחצים.

עם זאת, התגובה הכוללת לתחושות אלו היא חלק ממטרתה הפונקציונלית וזו אחת הדרכים שהיא אמורה לעבוד.


6. נסי לתכנן וליהנות מהפעילויות המועדפות עליך בתקופת המתנה המיוחדת הזו. פעילויות יכולות להיות מאוד מועילות ומהנות כדי להסיח את דעתך במהלך אותה תקופה, ויכולות להתמודד עם חרדה ומתח בצורה חיובית.


7. חשוב להעסיק את מחשבותיך בדברים מרגשים וחיוביים נוספים, מלבד הניסיון להרות.

למרות שהניסיון להיכנס להריון הוא בראש סדר העדיפויות שלך, חשוב שיהיו בפרק פרויקטים אחרים שיגרמו לך להרגיש מאושרת, נרגשת ועסוקה כדי להקל על החרדה על הציפייה העומדת לפנייך. הדבר גורם למוח שלך להיות עסוק פחות בחרדה ובלחצים. בחרי בפרויקט אחד לפחות שיגרום לך תחושה של סיפוק, ירחיק אותך ממחשבות שליליות.


8. תכנית מיינדפולנס מיוחדים יכולים לעזור לנשים להרות והם כוללים יוגה, מדיטציה ולמידת טכניקות התנהגותיות כמו התגברות ומודעות על מחשבות שליליות.


1 צפיות0 תגובות

טלפון: 054-2190361

©2019 by SUSANA DVASH.