הקשר בין גיל המעבר ובריאות הלב
לפני ובזמן גיל המעבר, נשים מתחילות לייצר פחות אסטרוגן וחוסר בו, עשוי לתרום לעלייה בסיכון למחלות לב וכלי דם. אמצעי מניעה, התערבויות ומעקב יכולים להפחית את הסיכונים האלה.

הקשר בין גיל המעבר ועלייה בסיכון למחלות לב וכלי דם.

הורמון המין אסטרוגן המיוצר בשחלות, עשוי להוות יתרונות להגנה לבבי לאישה. לפני ובזמן גיל המעבר, נשים מתחילות לייצר פחות אסטרוגן וחוסר בו, עשוי לתרום לעלייה בסיכון למחלות לב וכלי דם. אמצעי מניעה, התערבויות ומעקב יכולים להפחית את הסיכונים האלה. tinyurl.com/y5h8zq2o


דיכאון או גלי חום והזעות לילה, עשויים להיות קשורים למחלות לב וכלי דם בגיל המעבר. כמו כן, ירידה במסת השריר ועליה בשומן בגוף, יכולים להוות עלייה בכולסטרול ולהשפיע על מערכת הלב. אורח חיים בריא יכול להביא שינוי לטובה בצורה משמעותית.

אז איך ניתן להוריד את הסיכון למחלות כלי דם?

חוקרים מאמינים שתזונה בריאה ומאוזנת ללב ופעילות גופנית – להיות בתנועה, הם שתי הדרכים החשובות להוביל לבריאות טובה ולשמור על הלב.


יחד עם זאת, ישנם חוקרים הסבורים שטיפול הורמונלי חליפי (HRT) ככלי טיפולי פוטנציאלי יכול לעזור ולשמור את הייצור להורמון אסטרוגן, גם אם השחלות אינן מייצרות הורמוני מין אלה או אם הן נכרתו ע"י ניתוח. אך יש לציין שלא כל האקדמיה הרפואית נותנת יד לטיפול מסוג זה ויש צורך במחקרים נוספים וטיפול מסוג זה.

הסיכון בטיפול הורמונלי שונה מאישה לאישה, בסוג הטיפול, במינון, במשך הטיפול, בצורת מתן הטיפול, גיל התחלת הטיפול ובצורך בתוסף פרוגסטוגני. יש צורך בהתאמה אישית של הטיפול תוך הגברת היתרונות והפחתת הסיכון בטיפול. אחת לתקופה יש לבחון שוב את היחס בין תועלת לסיכון שכרוכים בטיפול..


ברפואה טבעית, הטיפולים הניתנים לאשיה לפני ובגיל המעבר על מנת להקל על התסמינים שהיא חשה כרוכים בצמחי מרפא המטפלים במצב ספציפי, בתזונה נכונה - הורדה והוספת מזונות מתאימים למצבה הבריאותי, טיפולים רגשיים, בהדרכת האישה להמשיך בחייה, ועוד. טיפולים אלה לא כרוכים בסיכונים ולעתים יעילים לא פחות מאשר HTR. הטיפול ניתנים לכל אישה לפי מצב בריאותה, ודרישות גופה, באופן אישי.


חשוב לציין כי יש חשיבות להודיע לרופא המטפל על כוונת האישה בטיפול ברפואה טבעית / משלימה לפני התחלתו.


דוגמת צמחי מרפא נפוצים לטיפול בגיל המעבר בין יתר הצמחים הקיימים וגם המגינות על הלב:

* שיח אברהם – Vitex , למרות שהוא אינו מכיל הורמונים או נגזרות של הורמונים, הוא יעיל מאוד בתמיכה ובטיפול גיל המעבר.

* כוהוש שחור – מחקרים שנעשו לאחרונה מראים כי הצמח אינו פועל כמו אסטרוגן, כפי שחשבו קודם לכן. עובדה זו מפחיתה את החששות מהשפעתה על רקמות רגישות להורמונים (למשל, רחם, שד).

* אנג'ליקה סינית – Dong Quai, שימש ברפואה הסינית המסורתית לטיפול במצבים גינקולוגיים במשך יותר מ -1,200 שנה וידוע בכינוי ה"ג'ינסנג הנשי".

הצמח משפר זרימת דם ותורמת לתקינות לב-כלי דם החשובה בגיל המעבר במיוחד בגלל הירידה בהורמון המגן, האסטרוגן.

* זנב האריה – Leonurus Cardiaca, מכוון שהצמח הוא בעל השפעה מקררת, הוא מטפל היטב בגלי חום. לצמח השפעה טובה על הלב, דופק לב מואץ, פלפיטציות לחץ דם גבוה ועוד.

* מרווה רפואית - Salvia Officinalis, הצמח מסייע בגלי חום, הוא מחזק ותומך כללי פיזי בגיל המעבר, ומשפר זרימת דם היקפי.


חשוב לציין: לכל צמח יש תופעות לוואי משלה, במקרים ובמצבים בריאותיים שונים. כדי להתחיל בטיפול בצמחים ועל מנת שהטיפול יצליח, יש להתייעץ עם איש מקצוע מוסמך על מנת לקבל את המיטב ממנו.0 צפיות0 תגובות

טלפון: 054-2190361

©2019 by SUSANA DVASH.